Środki ostrożności

terah-mukhi-rudraksha_1395314591110shiv

Najważniejsze jest by nie wykorzystywać mocy rudrakszy w nieodpowiedni sposób.

Rudraksze mogą być noszone przez każdego, bez względu na wiek, płeć, przynależność kastową czy kulturową.
Według świętych pism, takich jak między innymi Śrimad Devi Bhagawatam, Śiwa Purana czy Padma Purana nie ma ściśle określonych zasad ani obostrzeń dotyczących noszenia rudrakszy. Korzystając z przesłanek zawartych w tekstach źródłowych oraz w oparciu o współczesną wiedzę przedstawiamy wskazówki, których stosowanie zapewni trwałość i integralność naszyjników:

  1. Energetyzowaną rudrakszę należy pierwszy raz zakładać w poniedziałek, po uprzednim dziewięciokrotnym lub 108-krotnym intonowaniu mantry Om Nama Śiwaj. Przed założeniem naszyjnika należy także zastanowić się nad celem noszenia oraz problemami, które mają zostać rozwiązane.
  2. Nie można nosić rudrakszy na pogrzebach oraz w czasie wizyt w domach publicznych. Jest to jeden z nielicznych zakazów.
  3. Po założeniu rudrakszą nie powinno się dzielić, wymieniać z innymi ani nikomu przekazywać.
  4. Należy zawsze nosić rudrakszę w pobliżu serca. W ten sposób (przez duszę) może przekazywać swą energię ludzkiemu ciału.
  5. Nie ma przeciwwskazań do noszenia rudrakszy w trakcie stosunków seksualnych. Doświadczenia wielu par potwierdzają jej pozytywne działanie. W małżeństwie starającym się o dziecko zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą nosić (odpowiednią) rudrakszę.
  6. Rudrakszę najlepiej nosić na czarnej, czerwonej, żółtej lub białej nitce lub też na druciku ze srebra, złota, miedzi lub stopu pięciu metali (Panch Dhatu). Żaden z wymienionych sposobów przewlekania nie jest gorszy ani lepszy, bardziej lub mniej preferowany. Korzyści z noszenia rudrakszy przewleczonych przez nić i przez metalowy drucik są takie same.
  7. Nigdy nie pokazuj nikomu rudrakszy po założeniu. Wystawianie lub pokazywanie rudrakszy innym może przynieść korzyści osobom, które dotykały lub ją widziały. Ze względu na to, że rudrakszę nosi się dla siebie, lepiej jej nie pokazywać.
  8. Po założeniu rudrakszy nie przestawaj jej nosić. Niektórzy noszą rudrakszę przez kilka dni, a później zdejmują ją na pewien czas, lecz takie działanie nie daje maksymalnych korzyści.
  9. Niech rudraksza stanie się częścią Twojego ciała. Noszona codziennie, bez zbędnego przywiązywania uwagi, da najkorzystniejsze rezultaty.
  10. Zwyczaje żywieniowe (weganizm, wegetarianizm czy spożywanie mięsa) oraz spożycie alkoholu czy tytoniu nie mają negatywnego wpływu na działanie rudrakszy. Co więcej, gdy osoba nosząca rudrakszę popada w nałóg, rudraksza pomaga zwalczać zły nawyk, tak by zdrowie noszącego było w jak najlepszym stanie.
  11. Rudraksza powinna znajdować się jak najbliżej ciała. Inni nie powinni jej dotykać. Może także być przechowywana na ołtarzu – wtedy będzie wpływała korzystnie na cały dom/rodzinę.
  12. Jeśli w czasie noszenia pęknie nić łącząca koraliki, nie ma problemu. Należy przewlec je przez nową. Nie ma niekorzystnych efektów wynikających z pęknięcia nici.
  13. W czasie noszenia Rudrakszy należy ofiarowywać jałmużnę, odprawiać Pudżę oraz Homę.

rudraksh-final

Podziel się, udostępnij
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin